ABG10A50M1R5
Mfr.Part #:
ABG10A50M1R5
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD-2 SMD/SMT 1.5 µH 20 % 9 A 11 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)11 mΩ
Inductance1.5 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypePower Inductor
PackagingReel
Saturation Current11.8 A
Current Rating9 A
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialMagnetic
Height - Seated (Max)5.1 mm